Spiral Emici Hortum Kullanma Klavuzu

Hortumu almadan önce her hangi bir arıza, delik vs. olmadığını kontrol ediniz. Uygun olmayan hortumu satın almayınız.

Emiş yapacağınız hortum boyu 6 mt geçmemelidir. Emiş hortumunu pompaya takarak uygun kelepçe ile yeterli düzeyde sıkınız. Aldığınız hortumu uzun süreli güneş ışınlarından koruyunuz. Mümkünse kapalı yerlerde muhafaza ediniz. Tarlada veya bahçede kalması durumunda üzerinde güneşten etkilenmeyi önlemek için muhafaza yapınız.

Hortumun üzerinden traktör veya başka araç geçmesine mahal vermeyiniz. Sert ve sivri cisimlere temas ederek zedelenmesine sebebiyet vermeyiniz.

Pompaya takılı vaziyette içerisinde su dolu olarak güneş altında bekletilmiş hortumla emiş yapmayınız. Zira hortum içinde su kaynama derecesinde ısınmış ve hortumu normalin çok üzerinde yumuşatmış olacaktır. ;Isınmış suyun hortum içerisinden tahliye edilmesini sağlayınz. Hortumu yeniden emiş yapmak için hazırlayınız. Bu aşamada hortumu normal diriliğe getirmek için üzerine bir miktar soğuk su dökmenizde büyük yarar olacaktır.

Su çekilecek gölet, kanal, baraj vb. yerlerdeki gereksiz maddeleri bertaraf etmek için hortumun ucuna klapeli süzgeç takarak hortumun ve pompanın zarar görmesini önleyiniz.

Bütün uyarıları dikkate almakla ülke kaynaklarının verimli kullanılmasına ve milli ekonomiye katkıda bulunacağınızı, öncelikle kendinize ve üretici firmanıza yarar sağlayacağınızı bilmenizi istiyoruz.

Daha detaylı bilgi için hortumu satın aldığınız bayimiz kanalıyla firmamıza ulaşa bilirsiniz.